Міжнародна наукова конференція «Сучасна стохастика: теорія та застосування. V»

Modern Stochastics: Theory and Applications. V» (MSTAV)).

1-4 червня 2021

З 1 по 4 червня 2021 року у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка проведено (дистанційно) Міжнародну наукову конференцію «Сучасна стохастика: теорія та застосування. V» («Modern Stochastics: Theory and Applications. V» (MSTA-V)). Конференцію було організовано кафедрою теорії ймовірностей, статистики та актуарної математики механіко-математичного факультету.

Під час конференції було представлено близько 50 пленарних доповідей та а також доповіді у рамках 10 секцій, що охоплювали різні галузі теорії ймовірностей, математичної статистики, теорії випадкових процесів, стохастичного аналізу та їх застосувань. Із пленарними доповідями виступили професори Мартін Гротхаус (Німеччина), Доменіко Марінуччі (Італія), Ніколай Крилов (США), Марк Подольський (Люксембург), Міклош Разоні (Угорщина), Рене Шіллінг (Німеччина) та ін. Спеціальні секції було присвячено сучасним досягненням у напрямках наукових досліджень, започаткованих видатними математиками А.Скороходом, В.Королюком, І.Коваленком, Ю.Козаченком.

Секцію «Стохастична Оптимізація» було присвячено 80-річчю з дня народження член-кореспондента НАН України П.С.Кнопова.

1 червня на відкритті конференції із привітанням учасникам виступили декан механіко-математичного факультету проф. О.О.Безущак та завідувач кафедри теорії ймовірностей, статистики та актуарної математики проф. Ю.С.Мішура.

Участь у конференції взяли видатні науковці України та світу та молоді дослідники, аспіранти і студенти. Географія учасників є надзвичайно широкою – для обговорення новітніх результатів конференція об’єднала науковців з 31 країни світу від Австралії і Японії до США і Канади, включаючи більшість європейських країн.

Більше інформації представлено на сайті конференції: https://probability.knu.ua/msta5/