Станжицький Олександр Миколайович

e-mail: stom [ at ] mail.univ.kiev.ua

Місце народження : с.Чупира Білоцерківського р-ну Київської обл.

Посада : завідувач кафедри, професор.

Вчене звання : професор.

Вчений ступінь : доктор ф.-м. наук

Напрямок наукових досліджень : диференціальні рівняння з випадковими збуреннями.

Курси, що читаються викладачем та відповідні факультети :

Біографія:    Після закінчення з відзнакою у 1985 р. механіко-математичного факультету О.М.Станжицький працював асистентом на кафедрі загальної математики (1987-1988 р.р.), а потім на кафедрі інтегральних та диференціальних рівнянь доцентом (1988-2003).
У 1989 році захистив кандидатську дисертацію, а у 2002 р. – докторську дисертацію на тему „Якісний аналіз рівнянь з випадковими збуреннями”.
З 2003 року - завідувач кафедри загальної математики

О.М. Станжицький - учень академіка НАН України Самойленка А.М., займається вивченням диференціальних рівнянь з випадковими правими частинами. Ним розроблені методи дослідження стійкості систем диференціальних рівнянь з випадковою імпульсною дією, встановлені умови існування періодичних режимів у таких системах.

За допомогою методу функцій Ляпунова Станжицький О.М. вивів умови існування та стійкості інваріантних множин стохастичних систем. Ним отримано загальний принцип зведення в теорії стійкості таких систем. Станжицький О.М. є автором понад 50 наукових та навчально-методичних праць, опублікованих в провідних вітчизняних та зарубіжних виданнях.

Читає ряд нормативних та спеціальних курсів на механіко-математичному факультеті. Керує науковою роботою аспірантів.